Pęcherzowe oddzielanie naskórka- będą opatrunki!

 W dramatycznej sytuacji od nowego roku znaleźli się rodzice dzieci cierpiących na pęcherzowe oddzielanie naskórka (EB) i dorośli chorzy. Według najnowszej listy refundacyjnej, do najpopularniejszych opatrunków mieli dopłacać od 17 do 775 procent więcej!

Rodzice dzieci chorych na EB i dorośli chorzy protestują przeciwko drastycznemu wzrostowi kosztów leczenia. „EB jest najboleśniejszą chorobą na świecie. Każda czynność, chodzenie, jedzenie - to wszystko wiąże się z ogromnym cierpieniem. Opatrunki goją nie tylko rany, ale również zabezpieczają zdrową skórę przed urazami. Nie możemy narażać dzieci i dorosłych chorych, żeby zrywać podgojony naskórek razem z niewłaściwie dobranym opatrunkiem” - piszą w proteście skierowanym do rządzących.

Producent plastrów dla dzieci z EB podjął decyzję o obniżeniu ceny!

Z myślą o potrzebujących pacjentach i w trosce o ich zdrowie firma Mölnlycke Health Care przekaże 2000 sztuk opatrunków najbardziej potrzebującym pacjentom z EB.„To dobra wiadomość dla pacjentów, ale jest to pomoc doraźna. Opatrunki zostaną przekazane zgodnie z procedurą i formułą zaproponowaną przez Ministerstwo Zdrowia” – poinformowała firma.

Firma Mölnlycke Health Care podczas rozmów z Ministerstwem zaproponowała rozwiązania długoterminowe, które w przyszłości pozwoliłyby uniknąć wzrostu dopłat dla pacjentów.
Obecny wzrost dopłaty dla pacjentów, który może sięgać nawet kilkuset złotych w przeciągu miesiąca, wynika z mechanizmów ustawy refundacyjnej. Pomimo utrzymania urzędowej ceny zbytu wzrost dopłaty wynika ze zmiany podstawy limitu finansowania.