Rumia: Nie wpuszczono niepełnosprawnego dziecka na salę zabaw!

Sala zabaw w Auchan Rumia: Mogą wejść tylko zdrowe dzieci!

Lenka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną, ma umiarkowaną niepełnosprawność intelektualną.
Choć jest mniejsza od rówieśników to tak samo jak oni uwielbia się bawić i biegać.

Pani Anna matka Lenki wybrała się z dziećmi do Auchan w Rumi. Lenka zobaczyła basen z kolorowymi piłkami więc mama postanowiła kupić córce bilet.
Jednak obsługa ją poinformowała że rodzice z dzieckiem mogą wejść tylko w poniedziałki-czwartki i nie zrobią wyjątku dla niepełnosprawnego dziecka.

"Popłakałam się" Wyznała mama Lenki.
Trzeba dodać, że chodziło o tylko jedną dodatkową osobę na placu zabaw. Matka próbowała jeszcze przekonać obsługę by Lenka weszła pod opieką 11-letniego brata. Jednak i w tym przypadku spotkała się z odmową. Poinformowaną ją, że opiekunem dziecka nie może być ktoś kto nie ma 18 lat.

"W tym zamieszaniu syn, myśląc, że działa w obronie siostry, nagle wyciągnął kabel z komputera pracownicy firmy. Nie usprawiedliwiam go, zrobił źle. Wtedy już usłyszałam, że firma kategorycznie nie wyraża zgody na wpuszczenie córki i że zaraz zostanie wezwana policja."

Stanowisko koordynatorki placu zabaw jest następujące:

"Odmowa nie wynikała z niepełnosprawności dziecka, tylko z sytuacji, która miała miejsce w sobotę w godzinach szczytu, w których nie wpuszczamy dzieci z opiekunem."
 
 Całą sprawę zbada Rzecznik Praw Dziecka. 
 
"Niedopuszczalne jest zawieranie w regulaminach zapisów wykluczających z udziału w zabawie dzieci z niepełnosprawnością."