Indie: 10-latka w 5 mcu ciąży dostała zgodę na aborcję.

Zgwałcona 10-latka będzie mogła usunąć ciążę.

Dziewczynka ma prawdopodobnie 10 lat, gdy mama wychodziła do pracy ojczym ją gwałcił. Gdy matka dowiedziała się o wszystkim dziewczynka była już w 5 m-cu ciąży.

W Indiach ciążę można usunąć tylko do 20tc. 7 lekarzy orzekło, że ciąża nie zagraża życiu dziewczynki. Sąd wydał jednak pozwolenie na dokonanie aborcji. 

Przeżyła traumę i nie jest w stanie dobrze mówić. Nie wiedziała, co się z nią dzieje. Kilkakrotnie była obiektem stosunku seksualnego 
- powiedział dr. S. K. Dhattarwal.

Ojczym dziewczynki został zatrzymany. W Indiach gwałty są bardzo dużym problemem. Wojciechowska także przyznała, że w Indiach problem molestowania jest dość powszechny:

Zdarzyły mi się niemiłe sytuacje, w Indiach szczególnie.
Jeśli do seksu przedmałżeńskiego dojdzie, to biada dziewczynie. Bo nie mężczyźnie, bo to kobieta ponosi karę, często bardzo dotkliwą, ze śmiercią włącznie, z rąk własnego ojca lub brata. Niejednokrotnie dochodzi do dramatycznych sytuacji, do gwałtów, ale przede wszystkim do molestowania. Ja tego doświadczyłam wielokrotnie, w każdym tłocznym miejscu czuję męskie ręce na piersiach, na pośladkach, męskie ręce, które chcą dotknąć chociaż kawałka kobiecego ciała. To zdarza się bardzo często.
- słowa Wojciechowskiej.

Komentarze