Martyna Wojciechowska aresztowana!

W Pakistanie aresztowano Martynę Wojciechowską!

Martyna to kobieta, której nie trzeba nikomu przedstawiać, jedna z najbardziej znanych i przedsiębiorczych Polek. Nieustraszona, przeszła już w życiu wiele, tym razem została aresztowana!

Wpis pojawił się na Facebooku:

"W północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, gdzie realizowaliśmy kolejny odcinek programu Kobieta na krańcu świata zostaliśmy zatrzymani przez wywiad wojskowy (Inter-Services Intelligence). 
Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska. 
W końcu, po niemal dobie podróży przez góry pod eskortą dotarliśmy do Islamabadu. Kamer nadal nie odzyskaliśmy, ale trzymajcie proszę kciuki za szczęśliwy powrót do domu całej naszej ekipy. M."

Kobieta na krańcu świata

Seria zadebiutowała w 2008 i dotychczas wyemitowano 8 serii. W odcinkach Martyna udawała się do różnych krajów, tam ukazywała życie kobiety. Wraz z przedstawieniem bohaterki, widz wprowadzany jest w kulturę jej kraju oraz jej status w społeczeństwie. Przeważnie program ukazuje kobiecy punkt widzenia, jednak okazjonalnie pojawiają się tam również mężczyźni. Każdy z epizodów ukazuje inny konflikt społeczny, między innymi seksizm, przemoc, biedę, znęcanie się nad zwierzętami, polowania na ludzi, etykę pracy czy prawa ludzkie. 


Komentarze