WOŚP: Rusza program wydłużania kończyn u dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uruchomiła program leczenia wad ubytkowych i wydłużania kończyn u dzieci.

Do tej pory niepełnosprawne dzieci musiały zbierać środki na kosztowne, zagraniczne terapie. Dzięki WOŚP będą mogły się leczyć w Poznaniu i Otwocku.
Fundacja wydała na ten cel ponad 2 mln zł! Jak powiedział Owsiak środki uzbierane zostały dzięki darowiznom 1%.

Zachęcając do przekazywania Orkiestrze jednego procenta podatku deklarowaliśmy chęć umożliwianie leczenia skomplikowanych wad ortopedycznych w Polsce. Dziś z dumą uruchamiamy Program, który realizowany będzie przez dwa ośrodki w Polsce - ich możliwości i wyposażenie w pełni odpowiadają polskim potrzebom, dając gwarancję skutecznego leczenia w niemal wszystkich przypadkach tego rodzaju wad, jakie zdarzają się w naszym kraju 
- powiedział Jerzy Owsiak.
 
Fundacja zakupiła i przekazała klinikom specjalistyczny sprzęt, przede wszystkim tzw. ramy Taylora (TSF) wraz z oprzyrządowaniem i oprogramowaniem. Przekazała również w celu realizacji programu dodatkowe urządzenia takie jak aparaty do znieczulenia, stół operacyjny, aparaty RTG z ramieniem C, oraz aparat USG.
 
Podczas uroczystości Owsiak powiedział:
Zostaliśmy zgłoszeni do Pokojowej Nagrody Nobla. Stąpamy twardo po ziemi i wiemy, że ludzie dla takiej nagrody poświęcają cale swoje życie.

Komentarze